Oprogramowanie dla E-Toll weszło w fazę intensywnych testów

Oprogramowanie na potrzeby systemu poboru opłat drogowych e-Toll jest gotowe i znajduje się w fazie intensywnych testów, poinformował pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.

 

“Osiągnęliśmy kolejne kamienie milowe – zakończyliśmy etap produkcji oprogramowania i przeszliśmy do fazy testów” – powiedział Koch podczas wideokonferencji.

 

“Dbamy o to, by system był wydajny i skalowalny i spełniał swój cel – w nowatorski sposób pozwalał na uiszczenie opłaty za przejazd” – dodał.

 

Użytkownik e-Toll będzie korzystał z jednej, bezpłatnej aplikacji. Rejestracja do systemu będzie możliwa w całości trybie online i nie będzie konieczne podpisanie umowy. Metodą autoryzacji będzie profil zaufany lub dane podatkowe lub moduł eIDAS, wyjaśnili przedstawiciele resortu.

 

Dzięki e-Toll pobór wszystkich opłat drogowych będzie odbywał się w jednym systemie informatycznym bez konieczności utrzymywania bramek na autostradach. Przejazd odcinkami Konin – Stryków (autostrada A2) i Wrocław – Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r., jak podało wcześniej ministerstwo.

0
Feed

Zostaw komentarz