O mnie

Nazywam się Łukasz Baumgart.

 Chciałbym przedstawić Ci moją historię związaną z transportem drogowym.

 

Od samego początku mojego życia zawodowego związany jest z transportem drogowym. Pierwszą moją pracą była praca kierowcy w hurtowni motoryzacyjnej. Oprócz zajęcia kierowcy musiałem również wykonywać czynności dziś wykonywane przez magazynierów, logistyków i handlowców. Mogłem za to poznać od podstaw istotną cześć łańcucha transportowego.

 

W czasie wykonywania pracy kierowcy, napotykałem na drogach m.in. kontrolujących inspektorów Transportu Drogowego. Z racji tego, że lubiłem pracę kierowcy i jednocześnie interesowało mnie prawo postanowiłem spróbować swoich sił w naborze do tej instytucji.

 

I tym sposobem po długo trwającym procesie naboru w maju 2008 r. zostałem przyjęty do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku.

Każdy kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma dwadzieścia czy osiemdziesiąt lat.

Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najlepszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.

Przez 10 kolejnych lat dalej związany byłem z moim ulubionym działem gospodarki jakim jest transport drogowy, tyle że poznawałem go od „drugiej” strony.

 

W trakcie pracy na stanowisku inspektora, mogłem wykorzystywać wiedzę i doświadczenie zdobyte jako kierowca oraz wiedzę zdobytą na studiach licencjackich na wydziale administracji w zakresie administracji publicznej.

 

Praca na stanowisku inspektora transportu drogowego motywowała mnie do dalszego, nieustannego aktualizowania posiadanej już wiedzy, podnoszenia kwalifikacji
i zdobywania nowych umiejętności.

od 2010r.
regularnie prowadziłem w szkołach nauki jazdy wykłady dla kierowców zawodowych na kursach w zakresie szkoleń okresowych
i kwalifikacji wstępnej,

w 2015r.
ukończyłem studia magisterskie i podyplomowe na kierunku logistyka
w specjalności transport i logistyka,

w 2016r.
zdobyłem uprawnienia instruktora i wykładowcy nauki jazdy
w zakresie kategorii B. Jeszcze w tym samym roku jako dodatkowe zajęcie – rozpocząłem pracę z osobami chcącymi uzyskać prawo jazdy kategorii B. Praca instruktora pozwoliła zdobyć mi kolejne cenne doświadczenie, a także wzbogaciła moją wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

 

W czasie pracy w Inspekcji Transportu Drogowego często powierzano mi zadania związane z prowadzeniem szkoleń dla Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej w zakresie czasu pracy kierowców oraz stosowania i użytkowania tachografów.

w 2018r.
zakończyłem pracę w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego
w Gdańsku, jednocześnie rozpoczynając prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie doradztwa transportowego.

W miarę posiadania wolnego czasu prowadzę również w dalszym ciągu zajęcia jako instruktor nauki jazdy doskonaląc tym samym swoje umiejętności i wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Z racji posiadanych uprawnień, jeżeli tylko czas pozwala, wykonuję także pracę kierowcy a tym samym mogę utrzymać sprawność w prowadzeniu pojazdów ciężarowych, praktycznie zastosować przepisy dotyczące czasu pracy kierowcy oraz stosować tachograf.

 

Zdobyta dotychczas wiedza, doświadczenie i kwalifikacje pozwalają mi w chwili obecnej świadczyć dla Państwa usługi w zakresie porad, rozliczania czasu pracy oraz prowadzenia szkoleń i kursów na poziomie jaki Państwo oczekujecie.

 

Zadowolenie klientów z świadczonych przeze mnie usług jest dla mnie motywacją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, ciągłego podnoszenia kwalifikacji
i umiejętności, a także nieustannego zdobywania nowej wiedzy w zakresie szeroko rozumianego transportu drogowego.

 

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moją ofertą i do skorzystania
z moich usług.

Oferta